Anime Star
Hey ya all !! Ma bucur ca v-ati facut timp sa treceti pe aici :D
Sper sa va placa forumul . :D
Daca esti nou si vrei sa-ti faci cont ,
apasa pe ... butonul "Inregistrare" :D

Va pwpa
Denisa_Deny:*

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Star
Hey ya all !! Ma bucur ca v-ati facut timp sa treceti pe aici :D
Sper sa va placa forumul . :D
Daca esti nou si vrei sa-ti faci cont ,
apasa pe ... butonul "Inregistrare" :D

Va pwpa
Denisa_Deny:*
Anime Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Povestea unui cerb

2 participanți

In jos

Povestea unui cerb Empty Povestea unui cerb

Mesaj  Denisa_Deny:* Mar Noi 08, 2011 5:44 am

Este filmul Bambi , dar personajele sunt din Naruto . Sper sa va placa .

Capitolul 1

Soarele diminetii aparu pe cer , iar vietuitoarele padurii se trezira si-si dadura seama ca iarna luase sfarsit . Pasarelele ciripeau in cuiburi , poftind la boabe . Soriceii alergau prin iarba inalta , scaldandu-se in picaturile de roua . Veveritele iesira din vizuini si se catarara in copaci sa se joace . Toata lumea era incalzita de rasaritul soarelui .

Un animal fericit , un iepuras pe nume Naruto , sarea si topaia prin padure , strigand in gura mare catre celelalte vietuitoare .

- Trezeste-te prietene Kakashi ! Aduc vesti bune !
Apoi lovi cu piciorul din spate o buturuga si zise :
- Ascultati , voi toti , s-a adeverit . S-a nascut un nou print !

Animalele se adunara repede intr-un crang luminat de soare , unde statea mama ciuta impreuna cu puiul ei .

- Este un eveniment extraordinar , spuse Kakashi . Felicitari , doamna !

Mama isi mangaie puiul cu nasul si spuse cu blandete :

- Trezeste-te scumpul meu . Avem musafiri .

Toate animalele zambiri prietenoase catre micul animal si rostira :

- Buna , micule print !


Micul print incerca sa se ridice si sa-si salute invitatii . Dar picioarele lui lungi si subtiri se clatinara , iar el se balangani si se legana si se aseza inapoi !

- am impleticit , nu-i asa ? rase Kakashi , sarind mai aproape ca sa se uite bine la micul cerb . Cum o sa-l heme ?

Ciuta privi dragastos catre puiul ei si spuse :

- Cred ca o sa-l cheme Sasuke .

Dupa un timp lung .

Timpul trecu , iar Sasuke se facu mai mare si mai puternic . Fiecare zi era plina de surprize nemaipomenite , iar Sasuke de-abia astepta sa vada ce urma sa se-intample si se cunoasa toate animalele .



Cam atat . Sper sa va placa

PUPICI[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Denisa_Deny:*
Denisa_Deny:*
Administrator
Administrator

Mesaje : 22
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghiceste..:))

https://animeloves.forumgratuit.ro

Sus In jos

Povestea unui cerb Empty Re: Povestea unui cerb

Mesaj  Denisa_Deny:* Mar Noi 15, 2011 2:05 am

- Buna dimineata , micule print , spuse intr-o dimineata mama Lilia .
- Buna dimineata , micule print , zisera si copilasii ei , iar Sasuke trebui sa se rasuceasca in toate partile ca sa-si salute noii prieteni .

Dupa ce mama Liliac si-a luat la revedere de la micul print , Sasuke se aude strigat de o cartita .

- Buna dimineata , Sasuke , striga o cartita inainte sa dispara in vizuina sa intunecata . Sasuke urmari santul facut de cartita , incercand sa zareasca micul animal gras si paros , dar picioarele sale lungi se impedicara unul de celalalt , iar Sasuke ateriza cu un zgomot asurzitor pe pamant .

- A cazut cumva micul print ? intreba Naruto . Veni impreuna cu fratii si surorile lui in jurul lui Sasuke ca sa-l imbarbateze .
- Hai , zisera ei , mai incearca o data !

Sasuke se stradui din rasputeri sa se ridice in picioare . Nu vroia sa piarda nici un pi de distractie . Se impletici si se balabani , iar iepurasii chicotira .
Iepurasii ii aratara lui Sasuke o multime de lucruri noi .

- Acelea sunt pasari , ii explica Naruto aratand catre un stol de pasarele care se zbenguiau fericite in jurul lor .
- Peser ! repeta Sasuke .
- Nu , spune pasare , il corecta naruto miscandu-si nasul roz . Pes-ptiu !
- Pasare ! striga Sasuke bucuros , speriind pasarelele care se raspandira in aer .

Apoi Sasuke fugi in cerc dupa un fluture , pana cand ateriza pe coada .

- Pasare , spuse Sasuke .
- Nu-i pasare , rase naruto . E fluture !



cam atat , sper sa va placa si astept comm . Stiu ca este scurt , dar ce sa-i faci .
Denisa_Deny:*
Denisa_Deny:*
Administrator
Administrator

Mesaje : 22
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghiceste..:))

https://animeloves.forumgratuit.ro

Sus In jos

Povestea unui cerb Empty Re: Povestea unui cerb

Mesaj  ♥ Şhaggy. Mier Ian 04, 2012 6:59 am

Ceau! Momentan las com la acest fic al tău.
--
O luăm cu începutul Kiss of Death:
Titlul este destul de simpluţ, nu atrage foarte tare cititorul, puteai să alegi un altul mult mai impunător care să contureze mult mai bine personajul sau povestea.
Pentru început e ok... să zicem, fiindcă nu prea ni se dau destule date în cele două capitole.
Sfaturi:
- Fragmentările se fac atunci când treci de la o idei fundamentală/principală la o alta, nu de la dialog, la dialog sau de la idee secundară la idee secundară. Nu!
Tu ai făcut de la dialog la dialog şi de la idee la idee, ceea ce nu este bine. Normal trebuia să fragmentezi când treceai de la o idee mai mare la o alta.
Încearcă pe viitor să nu mai faci astfel de greşeli, scrie în continuare aşa cum trebuie şi chiar dacă ţi se pare mai cool sau ceva original, nu ,nu este, e doar o greşeală.
Şi asta se aplică şi la despărţirea dintre dialog şi descriere, să nu faci aşa fiindcă la fe, nu este corect. Scrie în continuare, fiindcă se înţelege foooarte~ bine.
- Nu mai lăsa nu ştiu câte space-uri între semnele de punctuaţie. Este necesar doar de un singur space.
Ex: "- Buna dimineata , micule print , zisera si copilasii ei , iar Sasuke trebui sa se rasuceasca in toate partile ca sa-si salute noii prieteni .
"
corect era "- Buna dimineata, micule print, zisera si copilasii ei, iar Sasuke trebui sa se rasuceasca in toate partile ca sa-si salute noii prieteni."
Sper că ai înţeles.
- Încearcă să combini mai multe idei principale cu idei secundare, fiindcă aşa vei avea capitole mult mai lungi. Pe lângă acesta tu când ai postat primul capitol, l-ai şi terminat repede şi după ai pus continuarea din el? Sau era următorul cpitol.
#Dacă era continuarea atunci nu era necesar să postezi în alt post, şi puneai în coninuarea primei părţi, în prumul post.
#Dacă era următorul capitol, atunci trebuia să specifici sus: 'Capitolul II'.
--

Acum: ai foarte mult dialog şi foarte puţină descriere, pe lângă acesta personajele suferă foarte repede evoluţii, ceea ce nu prea este bine. Plus că nu le dai timp şi te grăbeşti extrem de tare, ele nu se pot individualiza cum trebuie nu le conturezi. Ok, deci aici vorbim de două capitole, nu prea ai cum aşa de repede, dar chiar şi aşa unele aspecte trebuie descrise.
Încearcă să nu te mai grăbeşti cu acţiunea, încearcă să dai volum propoziţiilor să le dezvolţi, la fel şi la personaje. Acţiunea încearcă să o linişteşti puţin, fiindcă a cam scăpat de sub control. Ia-o lent, uşor şi în acest timp descrii mai mult. Nu doar spaţiul înconjurător, dar şi sentimentele, trăirile personajelor, care sunt animale observ. Ideea asta mi se pare tare interesantă, doar că mai trebuie să lucrezi la capitole, să le dai o altă înfăţişare, iar personajelor mai mult timp să evolueze.
Ar cam trebui să mă mai lungesc puţin... dar mă opresc şi voi aştepta nextul.
Ce vezi aici este critică constructivă, nu fac pe deşteapta, încerc doar să ajut. ^^
♥ Şhaggy.
♥ Şhaggy.

Mesaje : 6
Data de inscriere : 04/01/2012
Varsta : 28
Localizare : Locul meu este în 'Paradisul Yaoi'. 8->

Sus In jos

Povestea unui cerb Empty Re: Povestea unui cerb

Mesaj  Denisa_Deny:* Sam Ian 07, 2012 2:53 am

iti multumesc pentru critica si sper ca pe viitor sa reusesc sa ma perfectionez cat de cat :)
oricum nextul il voi pune sapt. viitoare
Pana atunci
Va pwp
ByeBye ByeBye
Denisa_Deny:*
Denisa_Deny:*
Administrator
Administrator

Mesaje : 22
Data de inscriere : 04/11/2011
Varsta : 27
Localizare : Ghiceste..:))

https://animeloves.forumgratuit.ro

Sus In jos

Povestea unui cerb Empty Re: Povestea unui cerb

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum